TÜRKİYE KULÜPLER TAKIM KARATE ŞAMPİYONASI YALOVA’DA BAŞLADI

Yalova Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu ortaklaşa düzenlediği Türkiye Kulüpler Takım Karate Şampiyonası Yalova’da başladı. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun seyirciye kapalı olarak 29 Mart – 01 Nisan tarihleri arasında Yalova 90.Yıl Spor Salonu’nda gerçekleşiyor.

Şampiyonanın ilk gününde minikler kategorisi ile başladı. Şampiyonaya 48 ilden 480’den fazla kulüp ve 1900’ü aşkın sporcu katılıyor. Türkiye Karate Federasyon Başkanı Esat Delihasan ve çok sayıda yönetici salonda hazır bulundu.

Başkan Esat Delihasan; “Bu Turnuva’ya Hepimizin İhtiyacı Vardı”

Türkiye Karate Federasyon Başkanı Esat Delihasan; “Minikler kategorisi, bayanlar ve erkekler ile başladı. Kulüplerin yoğun ilgisi var. Kayıtlar devam ediyor. Şu ana kadar kayıt olan kulüp sayısı 480’i geçti. Şu ana kadar olan en yüksek katılım. Geçen hafta çok büyük bir turnuva gerçekleştirdik. Salona ateş ölçme, temizlik kurallarına uyularak giriliyor. Salon içerisine müsabakası olan antrenörler ve sporcular giriyor. Hakemler devamlı olarak kalıyor. Kulüplerimizin bu turnuvaya ihtiyacı vardı. Potansiyellerimizi kaybetmemek adına bunun yapılması gerekiyordu. İtalya’da ve Hırvatistan da turnuvaları var. Mayıs’ta ayrıca Avrupa şampiyonamız var. İnşallah hepsini gerçekleştiririz. Bir an önce de bu hastalık da kalkar. İnsanlar rahat rahat korkusuzca hem salonlara hem spora gitmeye başlar. Gerçekten kulüplerin bu turnuvaya ihtiyacı var. Çocukların da spora gittiklerinde bu zorukları daha kolay atlattıklarını, psikolojik sorunlar yaşamadıklarını görüyoruz. Onun için bu turnuvayı çok önemsiyoruz. İnşallah kazasız belasız bitiririz” dedi.

İlk gün yapılacak müsabakalar sonrası dereceye giren takımlara ödüllerinin verileceğini de aktaran Başkan Delihasan, böylelikle herhangi bir yoğunluğun oluşmayacağına dikkati çekti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.