DEĞERLİ BABAM İBRAHİM SEVİNÇLER

Öcelikle oğlu olabildiğim için mutlu olduğum ve kendimi bildim bileli bana arkadaşı gibi davranan heryerde beraber olabildiğim, herşeyimi paylaşabildiğim, resim ile müzik konusunda başarılı bir sanatçı olan babam İBRAHİM SEVİNÇLER‘i hakkın rahmetine yürümesinden dolayı hem üzüntülü hemde sevinçliyim. Çok sevdiği eşi Annem GÜNER SEVİNÇLER‘e kavuştuğu için bir nebze sevinçliyim, Allah’ın Cennetinde sevgili annemle birlikte istedikleri herşeyin olduğu sonsuz hayatlarında, Mutlu olmaları tek dileğim.

Babam İbrahim, Zehra ile Ali Sevinçler’in 3. çocuğu olarak başladığı hayat yolculuğunda, çok aktif ve sanatçı ruhlu bir insan olarak delikanlı çağlarında kurduğu müzik grubu ile başladığı müzik yolcuğunda hocası Selçuk Alagöz ile katıldığı çeşitli yarışmalardan aldığı ödüllerle ve Müzik şirketini açtığında daha 20 yaşındaydı.

Müzik hayatına devam ederken Babamın yağlı boya tablosunu yaptığı, Johnny Hallyday ile Sylvie Vartan isimli fransız sanatçıların, tabloyu beğenilmesi ve Babamı fransa’ya çağırmaları üzerine, konsolosluktan pasaport ile vize işlemleri için istenilen, askerlik durum belgesini almak üzere gittiği şubede, O zaman okuduğu lisenin öğrenim durumunu bildirmemesi sonuçu, asker kacağı göründüğünden aynı gün kelepçe takılarak, eve bile uğrayamadan VAN’daki jandarma birliğine terslim edilmiş.

20 ay boyunca askeriye’de müzisyen olarak görev yapmış ve bu süre boyunca, 3 Cumhurbaşkanı ağırlamış ve halen ailece görüştüğümüz asker arkadaşı Mustafa Taşova ile tanışmış.1972 yılında Yalova’ya geldiğinde ise dükkanlarının yerinde yeller estiğini öğrenince, sigaraya, sonrasında da emekli olacağı memurluk mesleğine başlamış ve orada sevgili annem GÜNER YAPAR ile karşılaşmış ve ilk görüşteki aşkla eveneceğim kadın diyerek anneme evlenme teklif etmiş, Annem’in olabilir fakat müziği bırakırsan demiş, Babamda “bıraktım bitti” diyerek 1975 yılın 5 temmuz günü evlenmişler ve 2019 yılının 14 şubatına kadar mutlu bir evlilik yaşadılar.

Babam İBRAHİM SEVİNÇLER memuriyet hayatında zabıta memurluğu ile 1989 -1994 yılları arasında Sarıyer Belediyesinde Başkan yardımcılığı yaptı. Bu dönemde ve tüm hayatı boyunca çok değerli dosluklar kurdu. 1999 yılında annem GÜNER SEVİNÇLER Ağustos ayıda emekli olunca, Babam ile ben senelik izinlerimizi aldık ailece tatile çıktık. Tatilimizin 3. günü sabahı 19 Ağustos 1999 Memleketimiz YALOVA’da meydana gelen marmara depremi sonuçu, Yalova’ya geldik. İnsanların YALOVA’yı terkettiğini görünce Babam İBRAHİM SEVİNÇLER, Yalova’ya geri dönüyoruz dedi ve İstanbul 4. levent’teki kiralık evimizi Yalova’daki evimize taşıdık.

BABAM İBRAHİM SEVİNÇLER’İN ÜNLÜ SÖZÜ “BİZ YALOVA’YIZ EN SONUNDA BURAYA GÖMÜLECEĞİZ”

sevgili Annem GÜNER SEVİNÇLER’in 26 günlük yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini 14 şubat 2019’da kaybetmesi ile babam yaşam enerjisinden biraz kaybetsede, benim sevgili eşim Nihal’i kızı gibi benimseyip, sevdiğinden dolayı yaşam mücadelesini bırakmadı, Benim ve eşim Nihal ile yeni kurduğumuz ailemizle birlikte babam, kayınvalidem Selvinaz, eşimin kardeşleri Zuhal, Mucahit, Nefise ve yeğenlerimiz Ceren, Birsu, Gökalp ile mutlu olup yaşamını sürdürdü.

Babam 2021 yılının 2 nisan’ı sabahı 6,30’da “İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn” ani gelişen kan değerlerinin düşmesi ve Dalak büyümesi sonucu Hakkın rahmetine kavuştu. Kendisini sevgi ile ile anıp hatırlayacağız.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.