VALİ MUAMMER EROL’UN TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 176. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Ülkemizin huzur ve güvenliği, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile devletimizin bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda mücadele etmeyi kendisine görev edinen, geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı’nın 176. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Köklü bir geçmişe, engin bir tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatımız, Ülkemiz genelinde huzur ve güvenliğin sağlanmasında, asayişin temininde, suç ve suçluyla mücadelede cesaret ve yüksek vazife bilinci içerisinde önemli başarılara imza atmaktadır.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla görev yapan Türk Polis Teşkilatımız, üstlendiği her görevi yerine getiren, insan haklarına saygılı, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü, hoşgörülü ve yardımsever yapısıyla da milletimizin gurur kaynağı olmuştur.

Türk Polis Teşkilatımız; son bir yılda Koronavirüs (Covid-19) salgınında denetim ve gözetim tedbirleri kapsamında cansiperane bir şekilde gece-gündüz demeden büyük bir özveri ile hizmet ederek, Aziz Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.

Bu vesileyle, başta ilimiz genelinde görev yapan polislerimiz olmak üzere büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm emniyet mensupları ve değerli ailelerinin, Polis Haftası’nı ve 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyorum. Görevi başında Şehit olan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.