ARILARIN İZİNDE BİSİKLET SÜRDÜLER

Balparmak ve TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği arılar ve arıların ekosisteme katkıları konusunda farkındalık yaratmak için ‘Arılar Varsa Yarınlar Var’ projesi kapsamında, bisiklet turu etkinliği gerçekleştirdi.  

Balparmak ve TEMA Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirdiği “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesi çerçevesinde, Dünya Arı Günü’nde bisiklet turu düzenlendi

Arıların doğa ve insan için önemi, ekosisteme katkıları konusunda farkındalık yaratmak için Toprak Dede Hayrettin Karaca’nın heykelinin önünden başlayarak Çiftlikköy arasında gerçekleştirilen bisiklet turunda arı dostu gönüllüler arıların izinde pedal çevirdi.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir yaptığı açıklamada, arıların insan ve doğa hayatı için çok önemli olduğunu belirterek, etkinlikle bunun farkındalığını ortaya koymaya çalıştıklarını söyledi. Arıların tüm dünyada tozlaşmanın ana unsuru olduğuna dikkati çeken Demir, bir arının bin 500’e yakın çiçekten bal aldığını ve ömrü boyunca yaklaşık bir gram bal yapabildiğini vurguladı. Proje ile hedeflerinin arıların ekosisteme katkılarını, insan ve doğa için önemini vurgulamak olduğunu belirterek, “Herkes arıları sadece bal yapan hayvanlar olarak görüyor. Oysaki arılar bizim yaşamımızın bir parçası, olmazsa olmazı. Proje kapsamında Yalova da 9 farklı okulda toplam 207 öğrenciye online çevrimiçi eğitim verdik” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.