CUMARTESİ YAĞIŞLI HAVA GERİ DÖNÜYOR

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu verilerne göre cuma günü Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik meydana gelmeyecek olsa da yağışlar yurdun büyük bir kısmını etkileyecek.

Yalova’da cumartesi günü beklenen sağanak yağış pazar günü etkisini kaybedecek. Kentte bugün sıcaklık 24, yarın 23 derece parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Cumartesi günü sıcaklık 21 derece ve yağış bekleniyor.

İÇ KESİMLER ISINIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve az bulutlu, sabah ilk saatlerde Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un Avrupa yakası hafif sağanak, öğleden sonra Denizli, Afyonkarahisar, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile Ağrı’nın doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.