TEMA VAKFI YALOVA İL TEMSİLCİLİĞİ OKUL BAHÇELERİNİ YEŞİLLENDİRİYOR

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği fidan dikim etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Yalova Tema bu kez de Altınova ilçesine bağlı Geyikdere Anaokulu bahçesini okul öğretmen ve öğrencileriyle birlikte fidanlarla buluşturdu.

Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Geyikdere Köyü Muhtarı Emine Türker, Anaokulu Müdürü Ayşe Pektaş ve minik öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir ve İl Temsilci Yardımcısı Özcan Demir tüm Öğretmen ve Öğrencileriyle TEMA Gönüllüsü olan Geyikdere Anaokulunun bahçesini fidanlarla buluşturdular.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, yaptığı açıklamada; “TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak Okul Bahçelerinde fidan dikim etkinliğimizin ilkini Altınova Geyikdere Anaokulumuzda gerçekleştirdik. Fidan dikim etkinliğimize her türlü yardımı gösteren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Zeki Sitar, Geyikdere Köyü Muhtarımız sayın Emine Türker, Anaokulu Müdürümüz Sayın Ayşe Pektaş, Öğretmenimiz Nuray Özgür ve Minik Öğrencilerimizle birlikte fidanlarımızı toprakta buluşturduk. Geyikdere köyü Muhtarımız sayın Emine Türker hanımın yardımları ile gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı organizasyonda bize desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Zeki Sitar beye de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Çocuklarımızın okul bahçesinde TEMA’yı güllerle karşılaması beni hem şaşırttı hem çok mutlu etti. Okul Müdürümüz Sayın Ayşe Bektaş’ın talebi ile başlayan bu güzel etkinlik oldukça keyifli geçti. Öğretmenimiz Nuray Özgür ile Fidanları Toprakla buluşturmak, çocuklarla birlikte can sularını verirken yaşadıkları mutlulukları anlatılmaz güzellikteydi.

Okul olarak TEMA gönüllümüz olan Öğretmen ve Öğrencilerimize kitap ve rozetlerini de takdim ettik.

Temsilci yardımcımız Özcan Demir çok kısa bir süre önce Toprak Dedemiz Hayrettin Karacanın o meşhur Meşe ağacının palamutlarından oluşan minik fidanlardan temin etti. Katkıları için Karaca Arboretum yetkililerine çok teşekkürler ediyoruz.

TEMA Vakfı Yalova Temsilciliği olarak önümüzdeki dönemlerde Yalova’ nın farklı noktalarındaki okul bahçelerinde Hayrettin Karaca’nın Meşe Fidanlarını yeşerteceğiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.