YALOVA TEMA 19 MAYISI DOĞADA FİDAN SULAYARAK KUTLADI

Tema Vakfı Yalova İl Temsilciliği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında Termal İlçesinde bulunan ormanlık alanda, Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak daha önce dikimini yaptıkları fidanları sulayarak kutladı.

Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Tema Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında Termal İlçesinde bulunan ormanlık alanda, Orman Bölge Müdürlüğümüz ile ortaklaşa olarak daha önce dikimi gerçekleştirdiğimiz Ihlamur fidanlarının bakımı ve sulanması etkinliği amaçlı doğayla buluştuk.

Tema üyelerinin buluştuğu etkinlikte gençlerin faaliyetlerine destek vermek ve onların doğayla ilgili farkındalık yaratmalarına katkıda bulunmak amacıyla temsilcilik olarak toplam 13 km. gidiş – dönüş 6 saatlik yürüyüş mesafesi olan Gökçetepe ve Yatakkaya Şelalesi  Ekoturizm Alanı Doğa Yürüyüş Parkuru turumuzu gerçekleştirdik. Pandemi koşullarına riayet ederek sınırlı katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte Ormanlarımızın korunması –  Ekolojik okuryazarlık – Biyolojik çeşitlilik – Yaban Hayatı hakkında katılımcılarımızla bilgiler paylaştık.

Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla değişik gruplar ve rotalarda bu tür doğa etkinliklerimiz devam edecek. Temsilcilik olarak; Ekolojik turizm alanlarının tanıtımı, korunması ve temizliği adına her türlü katkıyı sunmak ve bilinç oluşturmak en büyük arzumuzdur. Doğa hepimizin ona el birliğiyle sahip çıkmamız ve Doğayla uyumlu bir yaşam ana felsefemiz olmalıdır” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.