KABOTAJ, DENİZLERİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yayınladığı mesajla 1 Temmuz Kabotaj Bayramını kutladı.

Başkan Oral yayınladığı mesajda, “Bundan 95 yıl önce 1 Temmuz 1926’da kabul edilen Kabotaj Yasası, zengin deniz kaynaklarımızın kullanılması ve denizciliğin gelişmesi için önemli bir adım olmuştur” dedi.

“ALTINOVA ÖNEMLİ BİR NOKTA”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova’da kurulan tersanelerin tekne ve gemi inşa sanayisinde önemli bir atılım olduğunu söyledi. Başkan oral, Gemi inşa sanayimiz, gemi bakım ve onarım hizmetlerimiz yeterli değildi. Yeni teknolojilere ve tersanelere ihtiyaç duyuluyordur. Bu noktada ilçemizde kurulan tersaneler tekne ve gemi inşa sanayimizde önemli bir atılıma neden oldu. Hükümetimizin ulaşımda başlattığı hamleyle sadece karayolunda değil, deniz ve demir yolunda da önemli noktalara gelinmiştir. 

“ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜN EN ÖNEML SONUCU”

Kabotaj Bayramı ile bağımsızlığımızın ve ekonomik özgürlüğümüzün en önemli sonuçlarından birisi olan bu hakkımızı yeniden kazanmamızı kutluyoruz. Bu uğurda mücadele eden, güzel ülkemizin bağımsızlığı için çalışan şehit ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.