ALTINOVA NÖBETE HAZIR

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine sokağa çıkıp, 29 gün Demokrasi Nöbeti tutan Altınova Halkı, alçak teşebbüsün 5. yıldönümünde de nöbette olacak.

Altınova Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenliyor.

15 Temmuz 2021 Perşembe saat 11:00’de Hersek Şehitliğini ziyaretle başlayacak program, saat 11:30’da Tavşanlı Şehitlik ziyaretiyle devam edecek. Saat 12:15’te Altınova Merkez Camii’nde şehitler için mevlit-i şerif okunacak. Saat 14:00’te ilçedeki şehit ailesi ziyaret edilecek.

Saat 20:00’den itibaren ise ilçe protokolü ve vatandaşlar Altınova Belediye Binası önünde bir araya gelecek. Saat 21:00’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak akşam etkinlik; slayt gösterimleri, Kuran-ı Kerim tilaveti, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit’in konuşmalarıyla devam edecek. Altınova İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan programın ardından saat 23:30’da Altınova Belediyesi tarafından vatandaşlara yapılacak ikramın ardından saat 00:13’te okunacak Sela ile etkinlikler son bulacak.

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi rahme ve saygıyla andıklarını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Anma programımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.