BAŞKAN ORAL, HASAT BAYRAMI’NI KUTLADI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, çiftçilerin 26 Temmuz Hasat Bayramı’nı kutladı. Başkan Oral, “Ülkemizin kalkınmasında alın teri olan çiftçilerimizin Hasat Bayramı kutlu olsun” dedi.

Hasat Bayramı’nı kutlayan Başkan Oral, “Hasat, çiftçimizin bir yıllık emeğinin, alın teri ve bekleyişinin semeresini topladığı bir bayramdır” diye konuştu.

“195 BİN ATA TOHUMU DAĞITTIK”

Altınova Belediyesi olarak üreticilere önemli katkılar sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “2018 yılında başlattığımız ‘Altınova Belediyesi Üreticiye Destek Projesi’ kapsamında bu yıla kadar toplam 195 bin ata tohumu fidesini vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. Ata tohumlarımız, Altınova’mızın bereketli topraklarıyla buluşmaya devam edecek. Her bir tohum üretken ellerde bereket ve bolluğa dönüşecek inşallah” dedi.

“ATA TOHUMLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan fidelerin tamamen yerli tohumdan elde ediğini belirten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Dağıttığımız bu yerli fideler çoğaltılacak. Vatandaşlarımızdan bu fidelerden tohum elde etmelerini ve yeni fidelerin oluşturulmasını istedik. Böylece ata tohumlarımıza da sahip çıkacağız” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.