BAŞKAN VEKİLİ TUTUK “7’DEN 77’YE KAZANILAN ZAFERDİR”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 19 Temmuz Yalova’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Aziz kahramanlarımızın canları pahasına şehrimiz için verdikleri bu onurlu mücadele, öncelikli gururumuz ve dayanışma kaynağımızdır” diye sözlerine başlayan Başkan Vekili Tutuk mesajına şöyle devam etti;

“Aziz Türk Milletinin, vatanını ve onurunu korumak için yedi düvele karşı ülkemizin her bir köşesinde mücadele etmiş ve dünya tarihinin en çetin savaşı olan Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmıştır. Tüm vatanımızda olduğu gibi, şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de, bundan tam 100 yıl önce Yalova’da yazılmıştır. Ülkemizde ve şehrimizde 7’den 77’ye yapılan bu onurlu savaş yalnızca bir zafer değil, millet olabilmenin, tek bir amaç uğrunda birlikte omuz omuza yoksulluk ve imkânsızlıklarla direnebilmenin de şanlı zaferidir.  Türk milleti yıllardır gelen bu mücadelesini en son olarak 15 Temmuz 2016 yılında göstermiş, ülkemizi bölmek isteyen hainlere sokaklara çıkarak “Türkiye Geçilmez” demiştir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle Ya İstiklal, Ya Ölüm diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve bu topraklar altında yatan isimsiz kahramanları rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.