BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’TAN İYİ PARTİ İL BAŞKANI EROL TATAR’A YANIT

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar’ın yapmış olduğu açıklamaya Belediye Meclisi Kürsüsünden yanıt verdi.

İYİ Parti İl Başkanı Tatar geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada ‘Milliyetçi Hareket Partisi Lideri merhum Alparslan Türkeş’in adının Yalova’da bir caddeye verilmesi taleplerinin 1 yıldır sonuçlanmadığını’ iddia etmişti. Yapılan bu açıklamanın ardından Başkan Vekili Tutuk, Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısının 2. Oturumunun dilek ve temenniler bölümünde konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Başkan Vekili Tutuk yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi;

“Benim sizlere bir açıklamam olacak. Bugün bir gazetede İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar’ın bir beyanatını okudum. Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in neden hala bir yıldır herhangi bir caddeye isminin verilmediğine yönelik bir sorusu vardı. Herhalde il başkanımıza bilgi verilmemiş. Bir yıl önce rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in adı Rıhtım Otoparkının önündeki caddeye verilmişti. Tabelası da asılı olarak orada var. Buradan da il başkanımızı bilgilendirelim”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.