BECAN DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOBB İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkanlığı’nda Marmara, Trakya ve Batı Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları bir araya geldi.

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan; Bölge Oda ve Borsa Başkanlarının katılımı ile Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleştirilen toplantıda, sektörler ve illerde yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri istişare edildi. Pandemi sürecinde olumsuz etkilenen sektörlerin ekonomik olarak yaşadığı sıkıntıların aşılması ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için ekonomik destek paketlerinin ve uygun koşullarda kredi imkânlarının yaratılması gerekliliğini vurgulayarak, Odamız ve TOBB kaynakları ile sağlanan Nefes Kredisi için ilave limit talebimizi ilettik.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş tarafından yaptırılan ve TOBB tarafından işletilecek olan Demokrasi ve Özgürlükler Adasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşletmeciliğini TOBB’un üstlendiği, günübirlik ziyaretlere de açılacak Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın iki temel işlevi bulunuyor.

Adada, Türkiye’nin demokrasi ve siyasi tarihinin utanç vesikaları olan darbe, tutuklamalar ve yargılamalar ülkenin genç nesillerine öğretilerek, Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun aziz hatıraları yaşatılıyor. Ağustos ayından itibaren ulusal ve uluslararası toplantılara ev sahipliği yapılacak olan adada, bu alandaki tarihi tecrübenin küresel düzeyde paylaşılması hedefleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.