ERZURUM KONGRESİ, MİLLÎ MÜCADELE’NİN TEMEL TAŞLARINDANDIR”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yayınladığı mesajla Erzurum Kongresi’nin 102. Yılını kutladı.

Başkan Oral yayınladığı mesajda,” Millî Mücadele’nin temel taşlarından, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi’nin 102. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını rahmet, özlem ve minnetle anıyoruz” dedi.

ULUSAL EGEMENLİK

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yayınladığı mesajla Erzurum Kongresi’nin 102. Yılını kutladı. Başkan Oral, Milli Mücadele hareketinin dönüm noktalarından, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi’nin ulusal egemenliğin koşulsuz olarak gerçekleştirilmesine karar verilen ilk kongre olması nedeniyle Türkiye tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

TÜM DÜNYAYA İLAN ETTİK”

Erzurum Kongresi’nin tarihimizin dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu kongre ile milli sınırlar içinde vatanın bir bütün olduğu ve asla bölünemeyeceğini tüm dünyaya ilan ettik. Aynı şekilde manda ve himayenin hiçbir suretle kabul edilemeyeceğini deklere ettiğimiz bu tarihi kongrede Türk Milleti’nin dik duruşu ve birlik oluşu bir kez daha tescillenmiştir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.