GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ OLUN

AK Parti Tavşanlı Belde Başkanı Ali İncesoy, Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği’ni ziyaret etti.

Altınova Belediyesi İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, yapılan çalışmalar hakkında Ali İncesoy’a bilgi vererek, Gönüllü İtfaiyecilik Projesini anlattı. Çavuşoğlu, vatandaşları Gönüllü İtfaiyeci olmaya davet etti.

BAŞARI DİLEKLERİ

AK Parti Tavşanlı Belde Başkanı Ali İncesoy, Altınova Belediyesi İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu’nu ziyaret etti. AK Parti Tavşanlı Belde Başkanı İncesoy, Altınova İtfaiyesi’ni başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İtfaiye Amiri Çavuşoğlu 7/24 esasına göre görev yaptıklarını ifade ederek, “Gönüllü İtfaiyecilik Projesi çalışmaları başladı. Altınova Belediyesi Gönüllü İtfaiyecilik Arama Kurtarma Ekibi Projesi, yangın, kaza ve olası afet durumlarında itfaiye ekiplerinin bölgeye ulaşması anına kadar geçen süreçte oluşan can ve mal kayıplarını en aza indirmek için hayata geçirildi.

GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE

Gerekli eğitimleri alan gönüllüler, kurs bitiminde ‘Gönüllü İtfaiyeci Kartı’ alarak görevlerine başlayacak. Sunulacak eğitimlerle itfaiye faaliyetlerinde geri hizmet desteği sağlayıp, arama kurtarma çalışmalarında itfaiyeye destek olacak. Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği bünyesinde gönüllülük esasıyla hareket edecek 18 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yangın ve afet bilincine karşı farkındalık oluşturulacak.

SERTİFİKA VERİLECEK

18 yaş ve üzerinde, sağlık koşulları elverişli her bir vatandaşımız ‘Gönüllü İtfaiyeci arama kurtarma’ ekibinde yer alabilir. Eğitimler ücretsiz olarak verilecek olup eğitim sonunda sertifika verilecektir ve gönüllü itfaiyeci olmak isteyen vatandaşlarımızın bizzat Altınova itfaiyesi başvuru formları doldurması yeterlidir detaylı bilgi için Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliğine başvurmaları önemle rica olunur” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.