İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI İNCE YALOVA’DA DENETİM YAPTI

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Yalova Emniyet Müdürlüğü’nün Bursa karayolu üzerindeki trafik denetim noktasında bayram uygulamalarına katıldı. Bursa ‘dan gelen Bakan Yardımcısı İnce’yi, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Jandarma İl Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar karşıladı.

SÜRÜCÜLERİ UYARDI HEDİYE VERDİ

Muhterem İnce, trafik noktasında durdurulan araçların sürücü ve yolcularıyla sohbet ederek trafik kurallarını hatırlattı. Araçlardaki çocuklara hediyeler veren İnce, Kurban Bayramı dönüşü ugulanacak trafik tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sürücülere yavaş ve dikkatli olmaları noktasında uyaran İnce, Son 5 yılda trafik kazalarında yaşanan ölümler yüzde 35 oranında azaldı. Tabi ki bu yetmez. Amacımız sıfıra indirmek.

PERSONELLE SAHADAYIZ

Bu bayram tedbirlerimizi en üst düzeyde tutmaya çalıştık. Bu kapsamda toplamda 120 bin 372 ekibimiz görev başında olacak. Yine 226 bin 586 personelimiz de bilfiil görevde, sahada ve yollarda olacak. 45 tane başmüfettişimiz sivil denetim yapacak, tedbirlerin nasıl uygulandığını yerinde denetleyecekler. Otobüslerde sivil denetimler gerçekleştireceğiz. Daha önceki bayramlarda da bunları uyguluyorduk ve çok amacına uygun denetimlerdi bunlar. Bunları aynı şekilde devam ettiriyoruz.

HAVADAN DA DENETLİYORUZ

Havadan denetimler, çok sonuç getirici denetimler oluyor. Bu bayramda da sayısını arttırarak devam ettiriyoruz. Helikopter ve dronlarla havadan denetimlerimiz şu anda da devam ediyor. Maket araç uygulamalarımız var. Maket araç ve maket personellerimizle yollarda denetimleri devam ettiriyoruz. Hedefimiz bütün kazaları ve özellikle de ölümlü kazaları sıfırlamak, vizyon sıfır hedefiyle çalışıyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.