İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. ABDÜLAZİZ YENİYOL “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol mesajında; “Millet iradesini her şeyin üstünde gören bir bakış açısıyla devletimizin yanında yer alarak Türk istiklaline ve istikbaline sahip çıkan milletimiz, 15 Temmuz 2016 günü birlik beraberliğimize yapılacak her türlü saldırıya karşı tek vücut olma iradesini azim ve kararlılıkla ortaya koymuştur. Hain darbe girişimini bertaraf ederek vatan toprağının mukaddesliğini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu noktada bizlere düşen, dünden ders alarak yarınları inşa etmektir. Çocuklarımızı, gençlerimizi millî-manevi şuur sahibi, demokrasiyi içselleştirmiş, vatanına milletine bağlı nesiller olarak yetiştirmektir. Millî bilinçle hareket etmek hepimiz için bir vatan ödevidir. Bizler bayrağımıza, devletimize, ezanımıza sahip çıktıkça hiçbir gücün eli oraya uzanamayacaktır.

Bu düşüncelerle, milletimizin birliğini ve beraberliğini hedef alan darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde, 15 Temmuz gecesi şehit olan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralanan gazilerimizi hürmetle anıyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.