İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. ABDÜLAZİZ YENİYOL’UN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Yalova İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz YENİYOL, Kurban bayramı mesajı yayınladı.

Dr. Abdülaziz YENİYOL mesajında; “Birlik ve beraberliğimizi perçinlediğimiz dini ve milli bayramlar, gönlümüze gölge düşürecek tüm olumsuzlukları geride bıraktığımız, kırgınlık ve dargınlıkları unutup saygı ve sevgi çerçevesinde hayatımıza yepyeni bir dirilik kattığımız müstesna günlerdir.

Gündelik koşuşturmalar ve hayat gailesi içinde ihmal ettiğimiz manevi dünyamıza yeniden eğilebilmemiz için en güzel fırsat yine bayramlardır. Yüce İslam dininin kültür ve medeniyetimize armağanı olan ulvi kıymetleri layıkıyla anlayıp hayatımıza aktarabilmemiz için  “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir.” hadisi şerifinde ifadesini bulan birlik ve  yakınlığı doğru anlamalı bu söz üzere hareket etmeyi kendimize şiar edinmeliyiz.

Kurban Bayramı’mız vesilesiyle yetim, kimsesiz, çocuk ve yaşlıların tebessümüne kapı aralayacak nice güzel davranışta bulunmayı, kalpleri karartan küskünlüklere son vermeyi ve hoşgörünün hayatımızın her aşamasında hâkim olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde dünyanın farklı coğrafyalarında garip ve mahzun bir şekilde bayrama girecek kardeşlerimizin günlerini kutluyorum. Zulüm, işkence yahut tehdit altında yaşamak zorunda kalan ve hür bir vatanın hayaliyle asil ve aziz bir mücadele içerisinde olan kardeşlerimizin bir sonraki bayramlarını hür ve başı dik bir şekilde yaşamalarını diliyorum.

Son olarak da bizlerin sağlığı ve güvenliği için bu bayramı ailelerinden uzakta geçiren sağlık çalışanlarımız, askerlerimiz ve polislerimiz başta olmak üzere eğitim camiamızın her bir ferdinin, aziz milletimizin ve tüm âlem-i İslam’ın Kurban Bayramını tebrik ediyor, esenlikler diliyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.