“ÖNYARGINIZ SON YARGINIZ” OLMASIN OKUYUCUSUYLA BULUŞTU

Kübra Karahanoğlu’nun “ÖNYARGINIZ SONYARGINIZ OLMASIN” adlı kitabı psikoloji kategorisinde Sola Unitas Yayınları’ndan çıktı.

Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Psikolojik danışmanı Kübra Karahanoğlu “ÖNYARGINIZ SONYARGINIZ OLMASIN” adlı ilk kitabıyla okuyucusuyla buluştu.

“İnsan iyi olursa dünya iyi olur. Herkes bir başkasından beklediğinde, var olan tek şey bekleyişin kendisidir. İçinizdeki iyiyi besleyin” sözleriyle okuyucularına seslenen Karahanoğlu,

“İnsanlara karşı önyargılı davrandığınız oluyor mu?”

“Siz önyargılara maruz kaldığınızı düşünüyor musunuz?” sorularına yanıt aradığı kitabında önyargıların insan hayatına verdiği zarara değinen Karahanoğlu, “Bu sorulara yanıt aramak amacıyla Önyargınız Sonyargınız Olmasın sloganı ile gerçekleştirdiğim ilk öğretmen eğitimlerimde bir katılımcı, “Şimdi siz bu çalışmayı yapınca herkes önyargılarından kurtulacak mı?” sorusunu sormuştu. Cevabım, aynı zamanda bu çalışmanın amacı da olan şu cümle olmuştu: “Önyargılarınızdan kurtulamayabilirsiniz ancak önyargılarınızın farkında olabilir ve onları yönetebilirsiniz.” Hatta maruz kaldıklarınızı bile… Bu kitapta, önyargıların nelere bağlı olarak ortaya çıktığını, varsa mevcut önyargılarınızı ve maruz kaldığınız önyargıları nasıl yönetebileceğinizi ve iletişim süreçlerinizi nasıl keyifli hâle getirebileceğinizi okuyacaksınız.” ifadelerini kullanarak kitabın içeriği hakkında okuyucusuna bilgilendirmede bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.