TÜRK DÜNYASI GAZETECİLERİ 15. KEZ BULUŞTU

YAFEM 15. Türk Dünyası Gazeteciler Buluşması Yalova’da başladı.

Toplantıya internet üzerinden Ak Parti Yalova milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye başkan vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclis başkanı Hasan Soygüzel, Kuzey Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Levent Buș, Mamușa Belediye Başkanı Abdulhadi Krasic, ve farklı ülkelerden basın mensupları katılım sağladı.

4 gün sürecek toplantının organize ve moderatörlüğünü araştırmacı tarihçi Muhsin Sevencan yaptı.

BÜYÜKGÜMÜŞ “ÇOK ÖNEMLİ TOPLANTI”

Ak Parti Yalova il Gençlik Kolları Genel başkanı ve Yalova milletvekili Ahmet Büyükgümüş de yaptığı konuşmada “Türk Dünyasında yaşanan gelişmeleri anlatarak Türk Dünyası Gazeteciler Buluşması programının önemini belirtti ve tüm katılımcılara başarılar diledi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve İl Genel Meclis başkanı Hasan Soygüzel de birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

ULUSLARARASI TOPLANTI OLACAK

YAFEM 24. Türk Boyları Kültür Şöleni kapsamında Yalova’da gerçekleştirilen YAFEM 15. Türk Dünyası Gazeteciler Buluşması’nda; Azerbaycan, Kazakistan, Doğu Türkistan (Uygur Özerk Bölgesi), Kırım, Suriye ve Irak Türkmenleri, Kıbrıs Türk Devleti, Tataristan, Altay, Karaçay-Balkar, Dağistan-Nogay, Afganistan Türkmenleri temsilcilerinin internet üzerinden katılımı ile başta olmak üzere, Ortadoğu’dan Kafkaslar’a, Balkanlar’dan Orta Asya’ya uzanan Türk Kültür Coğrafyası’nın temel sorunları ele alınacak.

4 gün sürecek olan toplantıda yapılacak konuşmalar, teklif, öneriler ve istişareler neticesinde bazı kararlar 29 Temmuz 2021 Pazartesi günü ‘Yalova Sonuç Bildirgesi’ olarak yayımlanacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.