YALOVA VALİSİ MUAMMER EROL’DAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Demokrasimizi, ülkemizin bekâsını, Devletimizin bölünmez bütünlüğünü milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelik 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından bertaraf edilerek, tarihimize altın harflerle yazılmış bir kahramanlık örneğiyle, unutulmayacak kutlu bir zaferinin 5. yılını hep birlik ve beraberlik içinde idrak etmekteyiz.

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından planlı olarak millet egemenliği üzerinde yeni bir vesayet kurma girişimi olarak gerçekleştirilen bu hain darbe girişimine Aziz Milletimiz; Çanakkale’de, İstiklal harbinde olduğu gibi, Milli Sairimiz Mehmet Akif ERSOY’un İstiklal Marşı’ndaki “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım.” dizelerindeki ifadesiyle tek yürek ve topyekûn vatan ve bayrak aşkıyla cansiperane bir şekilde karşı koymuş ülkemizin birlik ve beraberliğine ve milletimizin istiklaline kast edenlere geçit vermemiştir.

15 Temmuz gecesi; Aziz Milletimizin kahraman evlatları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın gecenin karanlığını aydınlatan “halkın üzerinde ben bir güç tanımadım” çağrısıyla meydanlara inerek vatanımıza göz diken, işgale kalkışanlara, yedi düvele karşı bu toprakların sahipsiz olmadığını vatanı her ne pahasına olursa olsun koruyacağını, yeri geldiğinde bir kez daha kahramanlık destanı yazmaya hazır olduğunu göstermiştir.

251 vatandaşımızın şehit olduğu ve 2193 vatandaşımızın da gazi olduğu o gece; Aziz Milletimiz milli iradesini ve demokrasisini hedef alan alçak darbe girişimine karşı gövdesini siper etmiş, yurdumuzu alçaklara teslim etmeyerek darbecilere meydan okuyan Şehit Ömer HALİSDEMİR, 16 yaşında babasıyla beraber şehadete yürüyen Abdullah Tayyip OLÇOK ve Gölbaşı’nda bombaların hedefi olan 52 kahraman Özel Harekât polisimiz karanlık gecemizi aydınlığa çevirmiştir.

Değerli Yalovalı Hemşerilerim;

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet meydanında gerçekleştireceğimiz Demokrasi Nöbetine tüm Yalovalı hemşehrilerimi davet ediyorum. 15 Temmuz günü balkonlarımızı, pencerelerimizi, dükkânlarımızı uğruna nice canların verildiği şanlı bayrağımızla donatalım.

Aziz Milletimizin dua ve destekleriyle; Demokrasimizi ve millet irademizi yok etmeye çalışanlara karşı; yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, kendi kararlarını verebilen büyük ve güçlü Türkiye hedefimize kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 5. Yılında, Aziz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine Yüce Rabbimden sabrı cemil diliyorum. Gazilerimize Rabbimden sağlık ve afiyet niyaz ediyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi ve Yalovalı Hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.