ALTINOVA’YA YENİ ANADOLU LİSE BİNASI YAPILACAK

Altınova’da yıkılan sağlık ocağının yerine Altınova Anadolu Lisesi’ne 16 derslikli yeni bina yapılacak.

Altınova sağlık ocağının yeni hizmet binasına taşınmasının ardından eski bina yıkıldı. Sağlık Bakanlığı’ndan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen araziye yeni Anadolu Lisesi binası yapılacak.

16 DERSLİKLİ

Yeni okul binasının 16 derslikli olacağını bildiren Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, zeminin üstünde 3 katlı okul binası kompleksinde spor solunu, konferans salonu, mescidin de bulunacağını, 2022-2023 eğitim öğretim dönemine binanın tamamlanmasının planlandığını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sitar, “İlçemiz eğitimine büyük katkı sağlayacağı öngörülen bu projeyle, derslik başına düşen öğrenci sayısının en aza indirilmesi, eğitim kalitesinin arttırılması ve öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmeleri sağlayacaktır” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN, GENÇLERİMİZİN YANINDA OLDUK”

Mevcut Anadolu Lisesi binasında öğrencilerin zor şartlarda eğitim gördüğünü söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yeni bina için tüm girişimlerde bulunduk. Yeni okul binası ihtiyacımızı bakanlığımıza bildirdik ve çok güzel bir sonuca ulaştık. Eski sağlık ocağımızın olduğu yere yeni Anadolu Lisesi binamızı yapacağız. Her zaman öğrencilerimizin, gençlerimizin yanında olduk. Onlara en iyi şartları oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

EĞİTİMDE SEFERBERLİK

İlçenin eğitim ve öğretim alanında önemli bir projeye daha imza atıldığını dile getiren Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Öğrencilerimizin, iyi yetişmesi için ne lazımsa yapıyoruz. İlçe olarak eğitim için seferber olmuş durumdayız. Her zaman öğrencilerin, okulların hizmetinde olan belediye başkanımıza, eğitim gönüllülerimize eğitime verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.