ÇİFTLİKKÖY’DE 15 NOKTAYA GİYSİ KUMBARASI

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çalışmasıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere kullanılmış giyeceklerin bırakılabileceği giysi kumbaraları devreye alındı. İlk etapta ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen 15 adet giysi kumbarasının sayısının gelecek talebe göre zamanla artırılması amaçlanıyor.

Giysi kumbaralarını yerinde inceleyen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Çiftlikköyümüzde ihtiyacı olan ailelere ulaştırılmak üzere evlerimizde bulunan kullanmadığımız giyeceklerin bırakılabileceği giysi kumbaralarımızı devreye aldık. Giysi kumbaralarımızla evlerde fazla olan kullanılmayan evlerdeki giysileri kıyafetlerin bir araya getirilmesi ve bunların belediyemizin Kültür Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimizce ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmasını hedefliyoruz. Kalan atıl durumdaki yırtık durumdaki kıyafetlerin ise yine geri dönüştürülebilmesi için kumaş fabrikalarına gönderilmesi amaçlanmaktadır.  İlk etapta ilçemizin farklı noktalarına 15 adet yerleştirdiğimiz giysi kumbaralarımız, halkımızın da katkılarıyla nice ihtiyaç sahibi aileye el birliğiyle yardımcı olmamızı sağlayacak” diye bilgi verdi.

Giysi kumbaralarına her türlü bayan, erek ve çocuk giyim eşyası, her türlü bay, bayan ve çocuk ayakkabısı, havlu ve perde gibi ev tekstil ürünleri, atık olmuş tüm tekstil ürünleri ve kullanılmayan oyuncaklar bırakılabiliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.