ÇİFTLİKKÖY’DEN MANAVGATLI ÇİFTÇİLERE YEM DESTEĞİ

Çiftlikköy Belediyesi ve Çiftlikköy Ziraat Odası’nın organizasyonuyla Çiftlikköy’de toplanan hayvan yemleri Manavgatlı çiftçilere destek olmak amacıyla Antalya’ya gönderildi.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizin birçok bölgesinde çıkan yangınlar sonrası zarar gören çiftçilere destek amacıyla toplanan 2 tır hayvan yemleri Manavgatlı çiftçilere ulaştırılmak üzere yola çıktı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Ülkemizde son zamanlarda yaşanan doğal afetler ve salgınlar boyunca belediyemiz olarak elimizi sürekli taşın altına koyup destek ve katkılarımızı sürdürdük. Son olarak Antalya Manavgat ilçesinde çıkan yangınlar sonrasında buradaki çiftçilerimize destek olmak amacıyla Çiftlikköy Ziraat Odası ile ortaklaşa hareket ettik. 2 yardım tırının bölgeye ulaşması için gerekli hassasiyeti gösterdik. İnşallah ülkemizdeki bu doğal afetler bir an evvel son bulur” dedi.

Çiftlikköy Ziraat Odası Başkanı Mehmet Anaçardı ise Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a katkılarından ötürü teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı: “Çiftlikköy olarak tek yürek olduk ve 2 yardım tırı dolu dolu ihtiyaç sahibi çiftçilerimize ulaştırılmak üzere yola çıktı. Toplamda yonca otu, yulaf otu, çayır otu olmak üzere 1100 balya ve yaklaşık 5 ton hayvan yemi gönderim sağladık. Umarım çiftçilerimizin bir nebze de olsa yaraları sarılır.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.