GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Yalova’nın Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği, “Gönüllü İtfaiyecilik Projesi” eğitimleri 10 kişilik gruplar halinde başladı.

Gönüllü İtfaiyecilik Eğitimleri; 40 saat teorik ve uygulamalı olarak mesai saatleri sonrası ve hafta sonları verilecek. Kursiyerlere, temel itfaiyecilik eğitimi, ev, araç, orman yangınları ve afet bilinci gibi eğitim aktarılacak.

İLK GRUP EĞİTİMLER BAŞLADI

Altınova Belediyesi’nin yangın, kaza ve olası afet durumlarında itfaiye ekiplerinin bölgeye ulaşması anına kadar geçen süreçte oluşan can ve mal kayıplarını en aza indirmek için hayata geçirdiği,  ‘Gönüllü İtfaiyecilik Arama Kurtarma Ekibi Projesi başladı. Gerekli eğitimleri alan gönüllüler, kurs bitiminde ‘Gönüllü İtfaiyeci Kartı’ alarak görevlerine başlayacak. Sunulacak eğitimlerle itfaiye faaliyetlerine geri hizmet desteği sağlanacak, arama kurtarma çalışmalarında itfaiyeye destek olunacak. Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği bünyesinde gönüllülük esasıyla hareket edecek 18 yaş ve üzerindeki vatandaşların yangın ve afet bilincine karşı farkındalık oluşturulacak.

“AFETLERDE GÖREV ALACAK”

Altınova Belediyesi İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, “Bu proje ile ekiplerimizin olayın gerçekleştiği bölgeye ulaşması anına kadar geçen süreçte oluşan can ve mal kayıplarını en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Her türlü kaza, çökme, patlama, mahsur kalma, olası afet gibi durumlarda teknik kurtarma gerektiren olaylara müdahale eden itfaiye ekiplerine ilk yardım hizmetlerini yürütmede yardımcı olmak, halkı yangın söndürme ve afetlere karşı alınacak önlemler konusunda aydınlatmak, verecek olduğumuz eğitimlerin başında geliyor.

“BAŞVURABİLİRLER”

18 yaş ve üzerinde, sağlık koşulları elverişli her bir vatandaşımız ‘Gönüllü İtfaiyeci arama kurtarma’ ekibinde yer alabilir. Eğitimler ücretsiz olarak verilecek olup eğitim sonunda sertifika verilecektir ve gönüllü itfaiyeci olmak isteyen vatandaşlarımızın bizzat Altınova itfaiyesi başvuru formları doldurması yeterlidir detaylı bilgi için ilgili Altınova Belediyesi İtfaiye sine başvurmaları önemle rica olunur”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.