ORAL:HİCRET’İ ANLAMAK GEREKİR

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 8 Ağustos 2021 Pazarı 9 Ağustos 2021 Pazartesiye bağlayacak gece kutlanacak olan İslam Âlemi’nin 1443 Hicri Yılbaşını kutladı.

Muharrem ayının birinci gününün Hicri Yılbaşı olarak kutlandığını ifade eden Başkan Oral, “Allah’ın ayı olarak bilinen Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Hicret, sadece bir göç değildir” dedi.

KARANLIKTAN AYDINLIĞA”

Başkan Oral yaptığı açıklamada, “Hicret, karanlık bir çağdan aydınlık bir çağa geçilen bir dönem olmuştur. Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşerilerimizin ve İslam Âlemi’nin Hicri Yılbaşını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

“MUHARREM AYI, ALLAH’IN AYI”

Oral, “Peygamber Efendimizin ashabı ile birlikte Medine’ye göç etme tarihi, Halife Hz. Ömer döneminde Müslümanlar için Muharrem ayının 1. Hicri takvim yılı başlangıcı olarak kabul edildi. Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşerilerimizin ve İslam Alemi’nin Hicri Yılbaşını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.