TOBB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YENİ ALANLARIYLA 2021-2022 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Öğrencilerin,  bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onları 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırarak, öğrencileri en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlama vizyonuyla hareket eden TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı öncesinde yeni açılan meslek alanlarıyla eğitim faaliyetlerini yürütecek. 

Bünyesinde çocuk gelişimi ve eğitimi alanı, tarım teknolojisi alanı, laboratuvar hizmetleri alanı bulunan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle gazetecilik alanı ve radyo-televizyon alanında da eğitim verecek.

 Alanlarında Marka Okul

1993 yılında Süs Bitkileri Meslek Lisesi olarak kurulan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yıllık 750 bin süs bitkisinin üretildiği seralarında ülkeye yeni bir marka kazandırmak için attığı adımla tarım teknolojileri alanında adından söz ettirdi.

Okulun bünyesinde bulunan her alan ve bölümde aynı başarıyı yakalamayı hedeflediklerini belirten TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Gökkaya, “Yeni açılan alanlarımızda etik değerlere saygılı, çağdaş seviyede, yazılı ve görsel basın elemanları yetiştiren, gelişen teknolojiyi yakından izleyerek, öğrencileri iş ve hizmet sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlara göre eğiten bir eğitim anlayışıyla yola çıktık. Tarım teknolojileri alanında yakaladığımız başarının aynısını gazetecilik ve radyo televizyon alanlarında da yakalamak istiyoruz. Bu çerçevede geleceğe dönük olarak stüdyo ve radyo kurma projelerimizin yanında gazete çıkarma hedeflerimiz var” dedi.

Alanlarında öğrencilere en iyi eğitimi verme noktasında okul idaresi ve öğretmenleriyle koordineli ve özverili bir çalışma gösterdiklerini dile getiren Müdür Gökkaya, “Öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Öğrencilerin seçtikleri meslek alanıyla ilgili uygulama yapabilmesi adına, okulumuz bünyesinde bulunan her alanımızın laboratuvarı mevcut. Öğrencilerimiz bu laboratuvarlarda gerçekleştirdikleri uygulamalarla meslek hayatlarına adapte olma noktasında tecrübe kazanıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Uygulama sınıfı Projemiz devam ediyor”

Müdür Gökkaya, ” Çocuk gelişimi ve eğitimi alanında var olan atölyemize ek olarak okulumuza birde uygulama sınıfı kazandırmak adına başladığımız projemiz devam ediyor. Açacağımız uygulama sınıfı ile öğrencilerimizin derslerde ve atölyemizdeki kazanımlarını uygulama sınıfında tecrübe ederek mesleki anlamda deneyimlerini arttırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Müdür Gökkaya, laboratuvar hizmetleri alanı ile ilgili olarak da; ” Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nde olduğu gibi okulumuzda kurduğumuz laboratuvarımızda ıslah ve yetiştirme teknikleri ile pazar talepleri doğrultusunda yeni çeşit, hat, verim ve kaliteyi geliştirmek, hastalık, zararlı ve olumsuz çevre koşullarına dayanıklılığı artırmak, bu görevleri yaparken biyoteknoloji gibi yeni teknik ve teknolojileri kullanarak temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.