19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ÇİFTLİKKÖY’DE KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü Çiftlikköy’de kutlandı. İlçe Meydanı’nda gerçekleşen Gaziler Günü töreninde Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Hava Meydan Komutanı Hv.Pilot Albay Okan Uygun, Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak ile Çiftlikköy şehit aileleri ve gazileri adına Gazi Doğan Uygun tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Tören öncesinde Çiftlikköy’deki şehit ve gazi aileleri ile gazilere verilen kahvaltı etkinliği sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi. İlçe Meydanında ilçe protokolünün, siyasi parti temsilcilerinin, şehit ve gazi ailelerinin katıldığı törende gaziler adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan 15 Temmuz Gazisi Yücel Sökmen, “Şanlı tarihimizin zaferleri hiçbir zaman unutulmaz. Zafer günlerine, bu zaferin kahramanlarına layık oldukları değer, her zaman her yerde verilir. Kutsal topraklarımız üzerinde bağımsız, onurlu yaşamamızı aziz şehitlerimize ve silah arkadaşlarıma borçlu olduğumun bilinciyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken hayatta olan siz gazilerimize, onların değerli ailelerine ve Yüce Türk Milletine saygılar sunuyorum” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşan Teğmen Ahmet Alperen Yılmaz da, “Nasıl ki ulusal bağımsızlığımızı ve özgürlüklerimizi Kurtuluş Savaşı’na katılan, o savaşta şehit veya gazi olan atalarımıza borçluysak, bugünkü ulus ve ülke bütünlüğümüzü de her türlü iç ve dış tehdide karşı savaşan, bu uğurda şehit ve gazi olanlara borçluyuz. Kendilerine bu vesile ile minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyoruz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.