ALTINOVALI KADINLAR AFETZEDELER İÇİN TEK YÜREK OLDU “BİZ, BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”

S.S. Altınova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile S.S. Çavuşköy Orman Perileri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, yangın ve sel bölgesindeki mağdurlara maddi yardımda bulundu.

Hersek Sahilinde düzenlenen Altınova Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı Haftası Etkinliklerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Hersek Sahilinde Altınova Belediyesi tarafından kurulan Yöresel Ve Doğal Ürünler Satış Çarşısındaki reyonlarında el emeği göz nuru ürünlerin satışını yapan S.S. Altınova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile S.S. Çavuşköy Orman Perileri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri, etkinliklerde yaptıkları satışlardan elde ettikleri bir günlük geliri, Cumhurbaşkanlığı’nın AFAD bünyesinde başlattığı yardım kampanyasına bağışladılar.

AFAD KAMPANYASINA DESTEK

S.S. Altınova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile S.S. Çavuşköy Orman Perileri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşanan orman yangınları ve sel felaketinin yaralarının sarılmasına destek olmak amacıyla Hersek Sahilinde Altınova Belediyesi tarafından kurulan Yöresel ve Doğal Ürünler Satış Çarşısındaki reyonlarında yaptıkları satıştan elde ettikleri gelirlerin tamamını Cumhurbaşkanlığının AFAD bünyesinde başlattığı yardım kampanyasına bağışladı.

ÖZYİĞİT VE ORAL’DAN DESTEK

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ve eşi Nagehan Özyiğit ile Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral da iki kooperatifin reyonlarını ziyaret ederek alışveriş yaptılar.

Ülkemizde yaşanan orman yangınları ve sel felaketlerinin yaralarının devlet ve millet olarak kısa sürede sarıldığını ifade eden Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit’in eşi Nagehan Özyiğit, “Kadın kooperatiflerimizin Cumhurbaşkanlığının AFAD bünyesinde başlattığı yardım kampanyasına destek çalışması oldukça önemli. Altınovalı kadınlarımızı kutluyorum” diye konuştu.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın eşi Yasemin Oral da ilçedeki üretici kadınlara her zaman destek verdiklerini dile getirerek, “Hep birlikte el ele verirsek bu zor günlerden, güzel günlere çıkacağımıza inanıyoruz. İnşallah bu yardım etkinliğimiz de kadınlarımızın desteğiyle hayırlara vesile olur. Hep birlikte el ele vererek zor günleri aşacağız” dedi.

“ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN İSTEDİK”

Acı günlerin dayanışma ve el birliğiyle atlatılacağını dile getiren kooperatif yöneticileri de, “Orman yangınlarında ve sel felaketlerinde mağdur olan vatandaşlarımıza bizler de destek olmak istedik. Bu nedenle el emeği göz nuru ürünlerinin bir günlük satış gelirlerini bağışladık. Üretici kadınlar olarak afet bölgelerindeki vatandaşlarımızın yanındayız. Çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik” ifadelerini kullandılar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.