ATALARIMIZIN YAŞAM TARZI VE HAYATTA KALMAK İÇİN YAPTIKLARINI DAHA ÇOK BENİMSİYORUM

Yalova’da köyde doğmuş çiftci ailenin çocuğu olan İslam ilmaz her fırsatta doğaya çıkarak kızılderili çadırda kalarak kamp ve doğa sporları faaliyetleri yapıyor.

Yaptığı faaliyetleri kayıt altına alarak. Kayıt altına aldığı videoları ve fotoğrafları instegram da tabiathanem olarak açtığı sayfa da paylaşarak farkındalık yaratmaya çalışıyor. Çok kısa süre de çok fazla ilgi toplayan İslam İlmaz yaptığı açıklama da şu cümlelerde bulundu.

Doğaya çıkmadan evel ve her gittiğimde ilk gün ki gibi hep bir heyecan oluyor içimde. Mevsimler değişiyor olsa bile aynı yere gidiyor olsak bile farklı bir macerası ve hissiyatı oluyor. Doğanın içerisinde olmak benim için yaşam biçimi aslında çünkü köyde doğdum çiftçi bir ailenin çocuğuyum bahçede , tarlada ekin eklerken hasat yaparken, dağlarda odun keserken at üstünde büyüdüm. Aslında ilk kamp faaliyetimi ben köyde yaptım. Dedemden ve babamdan öğrendiklerimi şimdi ise doğa sporlarıyla birleştirdim. Doğada kendimi hep özgür hissediyorum gerçekten oradaymışım gibi. Şehirde hiç rahat değilim doğada olduğum kadar çünkü şehire adapte olamadım hiç bir zaman. Aynı zamanda atalarımızın yaşam tarzı ve hayatta kalmak için yaptıklarını daha çok benimsiyorum ve hissediyorum. Destek olan ve ilgisini eksik etmeyen herkese teşekkür ederim.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.