ÇİFTÇİLERE “TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLERİN İŞLENEREK DEĞERLENDİRİLME METOTLARI EĞİTİMİ” VERİLDİ

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğinde vatandaşlara “Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin İşlenerek Değerlendirilme Metotları” eğitimi verildi.

İl Müdürlüğünde bir gün süreyle verilen eğitimde Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Osman Halis Özen’in açılış konuşmasının ardından Mühendis Ahmet Murat Bakanlığımızın Tarım Orman Akademisi platformu ile ilgili bilgiler aktardı. Daha sonra Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Kimya Yüksek Mühendisi Seda Kayahan Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Kimyasal Özellikleri ve Sağlığa Faydalı Etkileri ile Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden Ekstrakt Eldesi, Dr. Yasin Özdemir Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Sanayide Kullanım Alanları, Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden diğer ürünlerin işlenmesi, Elde edilen ürünlerin depolanması, satışa sunulması ve özelliklerinin belirlenmesi, Biyolog Yalçın Kaya’da  Tıbbi ve Aromatik Bitkilerden Yağ Eldesi konularında katılımcılara sunum eşliğinde bilgiler verdiler.

İl Müdürü Suat Parıldar da yaptığı kapanış konuşmasının ardından eğitime katılanlara katılım belgelerini tek tek takdim etti. Kurum önünde çektirilen toplu fotoğrafın ardından da Eğitime katılan çiftçiler Araştırmaya geçerek Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin işlendiği bölümleri gezdiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.