ÇİFTLİKKÖYLÜLERDEN KAN BAĞIŞINA YOĞUN İLGİ

Türk Kızılayı Yalova Gezici Kan Bağışı Aracı Çiftlikköy’deydi. Çiftlikköy Belediyesi’nin bahçesinde konuşlanan kan bağışı aracına başta belediye çalışanları olmak üzere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Çiftlikköy Belediyesi birim müdürleri ve birim çalışanlarının yanı sıra Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, kan bağış aracını ziyaret ederek kampanyaya gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu ifade etti. Kızılay yetkilileri de Çiftlikköy’de kan bağışına gösterilen yoğun ilginin sevindirici olduğunu belirterek kampanyaya katılanlara teşekkürlerini ilettiler. Gün boyunca süren kan bağışı kampanyasında 50 üniteyi aşkın kan toplandığını dile getiren yetkililer, toplanan her bir ünite kanın bir hayatı kurtarmaya yardımcı olacağını vurguladı.

BAŞKAN SİLPAGAR’A KIZILAY’DAN TEŞEKKÜR

Çiftlikköy’de kan bağışı kampanyasına verdiği destekten dolayı Yalova Kan Bağış Merkezi’nden Oya Koçak tarafından Başkan Silpagar’a teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Silpagar, öncelikle belediye personelinin kan bağışına verdiği destekten dolayı personele teşekkür ettiğini dile getirerek, “Bir damla kan hayat kurtarır. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç ve karşılanabildiği tek kaynak ise insan. Dolayısıyla vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını çok önemli buluyorum. Hem kan verenin sağlığına olumlu etkileri var, hem de bir yandan bir hayata can olmanın getirdiği vicdani huzur var. O yüzden tüm vatandaşlarımızı düzenli olarak kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.