KIZ ÖĞRENCİLERİNE BARINMA DESTEĞİ

Altınova Belediye Meclisi, üniversite okumak için ilçeye gelen kız öğrencilerine barınması konusunda çalışma yapılmasını oy birliğiyle kabul etti.

Altınova Belediyesi; Altınova kaymakamlığıyla birlikte, üniversite okumak için ilçeye gelen kız öğrencilerine barınma konusunda yardımcı olacak.

OY BİRLİĞİYLE

Altınova Belediye Meclisi 2021 yılı Ağustos ayı olağan meclisini Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın başkanlığında tamamladı. Altınova Belediye Meclisi, ilçede kız öğrenci yurdu bulunmadığından, Kaymakamlık Makamı ile ortak proje veya protokol yapılarak Altınova’da bulunan üniversitede okuyan kız öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için çalışma yapılmasına birliği ile karar verdi.

TALEP OKUL YÖNETİMİNDEN GELDİ

Altınova Meslek Yüksek Okulu yönetiminin kız öğrencilerin barınmaları konusunda yardım istediklerini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Kız öğrencilerimiz kiralık ev bulmada sıkıntı yaşıyorlar. Biz de kendilerine yardımcı olmak için Kaymakamlığımızla birlikte bu sorunu çözmeyi amaçlıyoruz. Bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları başlattık” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.