NANİĆ, TÜRKİYE, HER ZAMAN BİZİM YANIMIZDA OLDU

Yalova’da Altınova Belediyesi’nin kardeş belediyesi Bosna Hersek Buzim (Bujim) Belediye Başkanı Mersudin Nanić, Bujim’de yapılan yatırımlar ve desteklerden dolayı Türkiye’ye minnettar olduklarını söyledi. Nanić, “Türkiye, her zaman bizim yanımızda oldu” dedi.

Bosna Hersek Buzim Belediye Başkanı Mersudin Nanić, belediye meclis üyeleri ve iş insanlarından oluşan heyet, Yalova’nın Altınova ilçesini ziyaret ederek, kendilerine verilen desteklerinden dolayı Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve iş adamlarına teşekkür etti.

HERSEK’E HAYRAN KALDILAR

Bosna Hersek Buzim Belediye Başkanı Mersudin Nanić ve beraberindeki heyet Altınova’da Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın misafiri oldular. İlçeyi gezip çeşitli temaslarda bulunan heyet; Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi ile 2 kilometrelik doğal sahile sahip olan Hersek plajına hayran kaldılar.

“KÖKLÜ BİR DOSTLUĞUMUZ VAR”

Bosna Hersek Buzim Belediye Başkanı Mersudin Nanić, “Türkiye ve Altınova ile yıllardır çok iyi ilişkilerimiz var. Altınova Belediye Başkanımız bize çok destek oldu. Köklü bir dostluğumuz var ve bu daim olacak. Biliyoruz ki; Altınova ve Türkiye, Bosna’ya yardım etmeye, kucak açmaya devam edecektir. Dostluğumuzun, birlik ve beraberliğimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

“KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Başkan Oral da, Bosna Hersek Buzim kardeş şehrimizden gelen heyeti ağırlamaktan onur duyduklarını dile getirerek, “Salgın nedeniyle 2 yıldır birbirimize gidip gelemiyorduk. Bu ziyaretle özlem giderdik, istişare edebilme imkânı buldu. Türkiye olarak her zaman kardeşlerimizin yanındayız. Altınova olarak da elimizden geldiğinde desteklerimiz devam edecektir” diye konuştu.

“DOĞA PASAPORTLU OLDULAR”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral; kardeş belediyesi Bosna Hersek Buzim (Bujim) Belediye Başkanı Mersudin Nanić, belediye meclis üyeleri ve Bosnalı iş insanlarına Doğa Ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesini de içeren Türkiye’nin ilk ve tek Doğa Pasaportu’nu hediye etti. Ayrıca Ziyaret sonunda Başkan Oral, Başkan Nanić ve beraberindeki heyete çeşitli hediyeler verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.