VALİ MUAMMER EROL’UN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Gazi” ve ‘Mareşal’ rütbesinin verilişinin 100. yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Aziz Milletimiz; şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklarla canı pahasına mücadele etmiş, bağımsızlık ve istiklalini korumayı ilke edinerek, vatanı uğruna şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da vatanımıza ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiğimiz mücadele nice destanlar yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları olmuştur.

“Ya istiklal Ya Ölüm” diyerek şehadeti ve gaza ruhunu her türlü değerin üstünde tutan ve vatan uğrunda şehit veya gazi olmayı onur sayan şanlı ecdadımızın emanet ettiği bu vatanı koruyacak, birliğimizi, bütünlüğümüzü bölmeye yönelen iç ve dış mihraklara milletçe asla müsaade etmeyeceğiz.

Birlik ve beraberliğimize kastedenlere karşı kararlılıkla sürdürdüğümüz mücadelede, eşsiz kahramanlıklarda bulunan Aziz Şehit ve gazilerimizin hatırasını her daim canlı tutmalı, her koşulda onların yanlarında yer almalı, kederlerini paylaşıp gururlarına ortak olmalıyız.

Bu duygularla, vatan savunmasını, fedakârca en iyi şekilde yerine getiren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum.

19 Eylül Gaziler Günümüz Kutlu Olsun.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.