YTSO ÜYESİ KADIN GİRİŞİMCİLERE HALKBANK’TAN KREDİ DESTEĞİ

Ekonomik gelişmede, istihdamı arttırmada ve sürekli üretim ile satış organizasyonunda önemli rol üstlenen Kadın Girişimcilere, Halkbank’tan tam destek!

Bir iş fikrine dayalı olarak ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş olan Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredisi” paketi hayata geçirildi.

Bu kredinin YTSO kapsamındaki Kadın Girişimcilere anlatılması ve kullandırılması amacıyla Halkbankası Mimoza Şubesi ile YTSO İl Kadın Girişimciler Kurulu arasında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Yalova Halk Bankası Mimoza Şubesi Müdürü Mesut Balıkçılar’a ve Portföy Yöneticisi Müjdat Sakarya’ya destekleri için teşekkür eden YTSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merva Gencer, “Üreten kadınlar her alanda varlar ve koşullar ne olursa olsun üretmeye de devam ediyorlar. Kadın girişimcilerimizin geleceğe sağlam adımlar atabilmelerine destek olmak adına oluşturulan bu paketin tüm Girişimci Kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kadın Girişimci Kredisi Nedir?

  • Azami kredi limiti, işini kurmuş kadın girişimciler için 100 bin TL, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler için 50 bin TL’dir.
  • Kredi vadesi; 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 36 aydır.
  • Kredi, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.
  • Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.
  • Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır.
  • Kadın Girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanmaktadır.

Kimler Faydalanabilir?

  • Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla kadınlara ait olan işletmeler.
  • İş planında gösterilen projeyi gerçekleştirebilecek yürütme ve organizasyon yeteneğine sahip kadınlar.
  • Sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılan kadınlar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.