AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her sezon öncesi yapılan Amatör Spor Haftası bu sene 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanıyor.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri Altınova Belediyesi Hizmet Binası önünde ayak tenisiyle başladı. Etkinlikte Altınova Belediyesi’ni Zabıta Takımı temsil etti.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Etkinlikte konuşan Altınova Belediyesi ve Altınova Belediyespor Başkan Vekili Fevzi Arıcı; herkesin sporla ilgilenmesi gerektiğini söyleyerek, “Yıl boyunca her yaştan insanın spor yaparak sağlıklı kalabilmesi ve yeni bireylerin spora kazandırılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Mahallelerimize 7 semt sahası kurduk. Spor salonumuzu hizmete açtık. Spora ve sporculara belediye olarak her türlü imkânı sağlıyoruz. Alt yapıya çok önem veriyor ve ciddi yatırımlar yapıyoruz. Meclis kararımız ile başarılı olan ve dereceye giren gençlerimizi ödüllendiriyoruz. Gençlerimizin bütün hayallerinin gerçekleşmesi dileğiyle spor haftasının gençlerimize, çocuklarımıza ve sporla ilgilenen herkese hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Altınova İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Sait Başaran da 7’den 70’e bütün insanlara spor bilincini aşılamak, spor geleneği, spor kültürünü oluşturmak ve bu anlamda sportif branşların tanıtımını yapmak amacıyla bir araya geldiklerini dile getirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.