“CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDİR”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, ilçede görev yapan din görevlilerini yemekte ağırladı.

Altınova’nın önemli markası Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçemizin kafe, restoran bölümü olan Coffee Chefs Lounge’da gerçekleşen yemekte Başkan Oral misafirlerini kapıda karşıladı.

NEZİH BİR ORTAM

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, ilçede görev yapan din görevlilerini yemekte ağırladı. Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı ve Şaban Cineviz, Altınova İlçe Müftüsü Recep Eren ile ilçede görev yapan din görevlileri ve ailelerinin katıldığı yemek oldukça nezih bir ortamda gerçekleşti.

“KANAAT ÖNDERİDİR”

Yemekte konuşan Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Milletin dini, sosyal ve kültürel hayatında önemli yer tutan camilerimiz ve bu camilerde hizmet sunan din görevlilerimiz toplumumuz için önemli değerlerdir” diye konuştu.

Din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayan Başkan Oral da, “Din görevlilerinin namaz kıldıran memur değil, sosyal hayata müdahale eden kanaat önderidir. Camiler sadece ibadetlerin yerine getirildiği mekânlar değil, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin ve dini aydınlatmanın gerçekleştirildiği, sosyal konuların ele alındığı mekânlardır” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.