CENNET YALOVA’MIZDA MARMARA’YA ÖRNEK İL OLACAĞIZ

Yaski Birlik Başkanı Uğur Daban yaptığı açıklamada; “”Üye belediyelerinin ilgili birim müdürleri ile yapılan toplantıda YASKİ Yalovamızın atıksu geleceği ile ilgili önemli başlıklar değerlendirildi. Gündemli ve planlı yapılan toplantıda özellikle şehrin doğu tarafında oluşması muhtemel ani nüfus artışı öngörüleri ışığında oluşacak atıksu debi artış problemleri başta olmak üzere önemli başlıklar değerlendirildi.

Yalovamızın atıksu hatlarına yağmur suyu karışım sorunlarının değerlendirildiği toplantıda her belediyemizin belirleyeceği takvim ve YASKİ ile teyitleşilerek planlanacak noktalarda analizler yapılarak atıksu kanallarının yağmursuyu kanalları ile ağızlaştığı noktalar tespit edilerek engelleme çalışmaları gerçekleştirilecek. YASKİ’nin başlatmış olduğu ve atıksu bertaraf maliyetlerini etkileyen kullanılmış ıslak mendillerin atıksu hatlarına atılmasını önlemek üzere başlattığı #YalovadaIslakMendillerÇöpe kampanyasının da masaya yatırıldığı toplantıda belediyelerin kadın aile ve sosyal medya iletişim kanalları ile kampanya desteğinin artırılması kararı da alındı. Birim nüfus başına atıksu bertaraf maliyetlerinin üye belediyelere bildirilmesi ve bütçe çalışmalarına rehber olarak bu bedellerin önemsenmesi gerektiği başlığında kanaatler dinlenen toplantı katılımcıların ortak mutabakatı ile sonlandı.

YASKİ olarak aldığımız kararları raporlayıp belediyelerimizle paylaşacağız. Meclislerimiz vasıtası ile #Yalova mızın gelecekteki atıksu problemlerinin şimdiden çözülebilmesi ile ilgili projeler hazırlayacağız.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.