İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. ABDÜLAZİZ YENİYOL’UN 29 EKİM MESAJI

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği ve Türkiye tarihimizin dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin 98. yılında, karakterinde bağımsızlık olan aziz milletimizin bu büyük bayramını içtenlikle kutluyorum.

Büyük mücadelelerle ve kayıplarla kazanılan cumhuriyetimizi korumanın önemini tarihte olduğu gibi bugün de maruz kaldığımız iç ve dış mihrakların girişimleriyle anlamamız mümkündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” ifadesinden de hareketle; baskılara boyun eğmeyen, zor zamanlarda kenetlenmeyi bilen, temel değerler ve vatan sevgisini her daim ortaya koymaya hazır bir millet olarak kahramanlıklarla dolu olan geçmişimiz, gelecek için de bunları korumaya hazır bir millet olduğumuzun göstergesi olarak önümüzde durmaktadır. Koşullar ne olursa olsun; zor zamanlarda her daim varlığını ortaya koyan bu milli bağ, atalarımızdan aldığımız emaneti korumanın da güvencesidir.

Bu bağlamda; Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” diyerek seslendiği her yeni neslin nitelikli, donanımlı, milli ve manevi değerlerini benimsemiş bireylerden oluşması hepimizin önceliği olmalıdır. Aklıselim, kültürüne ve tarihine sahip çıkan bireyler yetiştirme şiarıyla; başta 98 yıllık Cumhuriyet tarihimizi borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 15 Temmuz şehitleri olmak üzere bu topraklar için canını siper eden tüm şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.