OKULLARIMIZ TEMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZ HUZURLU

Milli Eğitim Bakanlığımız ile TSE arasında imzalanan protokol kapsamında “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” rehberliğinde Armutlu ilçemizde bulunan Armutlu Fıstıklı İlkokulu ve Kapaklı Tülay İlgen Ortaokulunda denetim ve rehberlik çalışması yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Yalova İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ile birlikte Armutlu Fıstıklı İlkokulu ve Kapaklı Tülay İlgen Ortaokulunu ziyaret etti.

Okullarımızdaki hijyen ve güvenlik denetimlerine, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol başkanlığında, Yalova İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray katıldı. Ziyarette denetim ve rehberlik çalışması gerçekleştirildi, denetim sonucunda okullarımız tam not aldı.

“İlimizde yüz yüze yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri sağlıkla ve güvenle devam ediyor”

Salgın sürecinde öğrencilerimizin okullarımızda hijyen kurallarına uygun olarak sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim öğretim görmeleri için denetimlerimizin aralıksız sürdüğünü ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ile birlikte, okulu gezerek okul idarecilerinden bilgi aldı. Okul ziyaretlerinde maske, mesafe, temizlik ve yapılan rehberlik etkinliklerinde gösterdikleri titiz ve özenli çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Denetimlerde okullarımızın eksiksiz ve hijyen kurallarına uygun olduğunun görüldüğünü ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, “Okullarımızda ve pansiyonlarımızda yüz yüze eğitimde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kuralları kapsamında yapılan temizlik çalışmaları önem arz ediyor. Öğrencilerimizin bulundukları ortam ne kadar temiz ve rahat olursa öğrencilerimiz o kadar huzurlu olur. Öğrencilerimizin, barınma ve beslenme alanlarını da belirli periyotlar kapsamında denetleyerek, gerek yetkililerden gerekse öğrencilerden talep ve istekleri dinleyip ekip ruhuyla çalışarak birlikte yürütüyoruz.” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.