ÇİFTLİKKÖY’DE “BİR HAREKETİNE BAKAR HAYAT” PROJESİ

Çiftlikköy’de İçişleri Bakanlığınca trafik güvenliğine dikkat çekmek için başlatılan “Bir Hareketine Bakar Hayat” projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı.

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, yol kontrol ve denetim uygulaması gerçekleştiren polis ekiplerini ziyaret ederek, yurt genelinde hayata geçirilen trafik kampanyasına destek verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Bir Hareketine Bakar Hayat’ teması ile başlatılan trafik kampanyasını desteklerini belirten Kaymakam Ömer Bilgin, vatandaşlara emniyet kemeri takmanın önemini anlattı. Türkiye genelinde başlatılan trafik kampanyasıyla ilgili bilgi broşürleri ve çocuklara kırmızı düdük dağıtıldı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise “Emniyet kemeri hayat kurtarır, işte bunun için yap hareketini ve tak kemerini!” mesajını verdi.

Trafikte seyir halindeyken emniyet kemeri takmanın yalnızca tek bir hareket gerektirdiği ve birçok kazada hayat kurtardığı vurgulanan uygulamaya vatandaşlarda iştirak etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.