“KIZILAY, YARDIMSEVERLİĞİN SİMGESİDİR”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Kızılay Haftasını kutladı. Başkan Oral, Kızılay’ın her koşulda yardımseverliğin simgesi olduğunu söyledi.

Türk Kızılay’ının bu yılki temasının “Gönüllülük” olduğun u hatırlatan Başkan Oral, vatandaşları Kızılay gönüllüsü olmaya davet etti.

“Önemli hizmetler veriyor”

Türk Kızılay’ının COVİD-19 salgın sürecinde de çok etkin bir hizmet gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Oral, “Kızılay’ımız, vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamak için tüm imkânlarını seferber etmiştir. Türk Kızılay’ı, salgınla mücadelede tıbbi açıdan da önemli görevler üstlenmiş, ilaç yapımında görev almış, İmmün Plazma tedavini uygulamıştır. Azimli çalışmalarına da aralıksız devam etmektedir” dedi.

“DÜNYANIN HER YERİNDE”

Kızılay’ın; ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olduğunu söyleyen Başkan Oral, “Dünyanın her ülkesinde ihtiyaç anında Türk Kızılay’ı vardır. Türk Kızılay’ı; yaralıya kan, hastaya ilaç, yoksula aş, öğrenciye burs hizmeti sağlıyor. Dünyanın sayılı, bölgesinin ise en güçlü yardım kuruluşu haline gelen Türk Kızılay’ı 153. yaşında, yardımseverlerin her geçen gün artan güveni ve desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ediyor” diye konuştu.

Bu yıl, “Gönüllülük” Teması İşleniyor

Bu yıl; Kızılay Haftası boyunca “haftalara, aylara, yıllara sığmayan iyilik için gönüllü ol” teması kapsamında çocuk ve gençler için renkli etkinlikler ve bilinçlendirici faaliyetler düzenleniyor.

Türkiye genelinde 170 binden fazla gönüllüsü bulunan Kızılay’ın Aralık 2020’de hayata geçirilen yeni gönüllü yönetim sistemi http://www.gonulluol.org un tanıtılmasının ardından “2021 gönüllülük yılı” ilan edilerek yıl boyunca gönüllülük çalışmalarını arttıracak çeşitli faaliyetler ve uygulamalar hayata geçirildi.

Kalabalık alanlara kurulan stantlar ile Kızılay’ın faaliyetleri anlatılarak gönüllü kazanımı sağlanmaya çalışılıyor. Kızılay’ın kan verme stantları da kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çekiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.