KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMASIN PROJE ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Okumanın önemini vurgulamak ve öğrencilerin, okullarında kitaplarla ihtiyaç duydukları kitaplarla her an bir araya gelmesini sağlamak amacıyla başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yoğun şekilde yürütülmeye devam ediyor.

Birinci ara tatil öncesinde 7 okulumuz kütüphanesine kavuşturuldu. Halen kütüphanesi bulunmayan okullarımız için de çalışmalar devam ediyor. Kütüphane için uygun fiziki şartlara sahip olmayan okullarda koridor kütüphaneler yapılarak öğrencilerin bu alanlarda kitaplarla bir araya gelmesi sağlanıyor.

Proje kapsamında kütüphaneleri tamamlanan okullarımız şunlardır:

Altınova Anadolu Lisesi

Altınova Tokmak İlkokulu

Altınova Subaşı İlk ve Ortaokulu

Altınova Ayhan Cahit Gülan Kızılay Anaokulu

Çınarcık Koruköy İlk ve Ortaokulu

Çınarcık Teşvikiye İlk ve Ortaokulu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, projeye ilişkin yürütülen çalışmaları şu şekilde aktardı: “Öğrencilerimizin daha kaliteli şartlarda eğitimlerine devam etmelerine imkân yaratmak, biz eğitimcilerin temel görevlerindendir. Bu proje kapsamında da, il milli eğitim müdürlüğümüz olarak kütüphane eksiği bulunan okullarımızın ihtiyaçları belirlenerek bu okullarımızdaki öğrencilerin kütüphanelerine kavuşması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Tüm okullarımızın kütüphane sahibi olmasını sağlayana kadar da çalışmalar devam edecektir. Bu proje kapsamında ayrıca kitap eksiği bulunan okullarımıza gerekli destek sağlanacaktır.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.