YALOVA ÜNİVERSİTESİNDE OKUYAN AZARBEYCANLI ÖĞRENCİLER ANITKABİRİ ZİYARET ETTİ

Türkiye ve Azerbaycanda önem arz eden milli günler için Yalova Üniversitesinde eğitim gören Azerbaycanlı öğrencilerin duyarlı adımı IĞDER tarafından desteklendi.

8 Kasım Azerbaycan Zafer Günü, 9 Kasım Azerbaycan Bayrak Günü ve 10 Kasım Atatürk’ün seksenüçüncü ölüm yıldönümüne özel, Yalovada eğitimini sürdüren Azerbaycanlı Öğrenciler, Ankara’ya ziyarette bulundular. Azerbaycan Cumhuriyetinin kurucusu Mehmet Emin Resulzade’nin mezarını ziyaret eden öğrenciler daha sonra Anıtkabiri ziyaret ettiler.

Yalova Iğdırlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (IĞDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ayşat ARTAN ve yönetim kurulu üyeleri, organizasyonu düzenleyen Yüksek Lisans öğrencisi Zabit Mustafayev ve arkadaşlarını dualarla yolcu ederek, her daim, her şekilde kardeş Azerbaycan’ın yanında olduklarını bildirdiler.

Bu tür organizasyonların iki kardeş ülkeyi daha fazla yakınlaştıracağını belirten ARTAN, “Zengezur Koridoru” nun açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini, ilk fırsatta koridoru kullanarak Azerbaycan’a dernek üyeleri ve arzu edenlerle birlikte kültür gezisi planladıklarını bildirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.