BAŞKAN VEKİLİ TUTUK HAYVAN SEVERLERE SERTİFİKALARINI TAKDİM ETTİ

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yalova İli “Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi” tamamlandı.

Eğitim, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından verildi. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, katılan hayvan severlere sertifikalarını takdim etti. Başkan Vekili Tutuk, hayvan severlerin talep ve önerilerini dinledikten sonra toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sokak Hayvanlarına Anlık Müdahale Edebilecek Bir Sistem Hazırlığındayız

Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Yalova Belediyesi olarak sokaklardaki can dostlarımızın hayat standartlarını yükseltmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem sizlerle koordineli olarak hem de 153 Çağrı Merkezi’mize gelen ihbarlar doğrultusunda ulaşabildiğimiz tüm noktalara erişim sağlıyoruz. Mahallelerimizde bulunan sokak hayvanlarına anlık müdahale edebilecek bir sistem hazırlığındayız. İnşallah kısa süre içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Sizlerden ricamız çevrenizdeki vatandaşlarımıza “Satın Alma, Sahiplen” mantığını aşılamanız. Bu kapsamda sahiplenme oranları arttıkça can dostlarımızın sıcak yuvaları artmış olacak. Ev sahipliğini yaptığımız eğitimle birlikte daha güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.