İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ DR. ABDÜLAZİZ YENİYOL’UN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Bir toplumda huzur ve adaletin tam anlamıyla hayat bulması, ancak bireylerin herhangi bir ayrıma ve sınıflandırmaya tabi tutulmadan, ortak amaç ve hedefler etrafında kenetlenmeleri ile izah edilebilir.  Nitekim kültür ve medeniyetimizin temelinde de ayrışma değil, birlik, beraberlik ve bütünlük ruhu vardır.

“Engel” olarak nitelenen bir takım zorluklarla birlikte hayatlarını devam ettiren vatandaşlarımız, kendilerine eğitim öğretim başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her alanda gereken imkân ve fırsat sunulduğu takdirde çok önemli ve büyük başarıların altına imza atacaklardır.

Engelli bireylerimizin gayretleriyle ortaya çıkan sayısız başarı örneği, bundan sonra gerçekleşecek çok daha büyük başarıların da habercisidir. İnanıyoruz ki onların üretim ve yönetimde engel tanımadan  “ben varım” demeleri, bizleri daha güçlü bir geleceğe taşımaktadır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihini, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması açısından çok önemli ve değerli bulduğumuzu ifade ediyor, engeli olan ya da olmayan tüm vatandaşlarımıza sağlık ve huzur dolu bir hayat diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.