ÖĞRENCİLER, KUŞLARI HAYRANLIKLA İZLEDİLER

Giyim sanayicileri Derneği Eğitim Vakfı Yalova Çiftlikköy İlkokulu Öğrencileri, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesini ziyaret etti.

KUŞLAR VE KELEBEKLERİ TANIDILAR

Türkiye’nin tek tapulu göl olma özelliğini de taşıyan Hersek Lagününe hayran kalan öğrenciler, Doğa Eğitim Merkezi’nde bölgeyi tanıma imkânı buldular. Merkezde yer alan Kuş Müzesini de gezen öğrenciler, Hersek Lagünündeki kuşlar ile Yalova ilinde bulunan kelebekler hakkında bilgi aldılar.

DOĞA PASAPORTLU OLDULAR

7 katlı asansörlü Kuş Gözlem Kulesinde lagünde bulunan kuş türlerini seyreden öğrenciler, program sonunda Doğa ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesini de içeren Türkiye’nin ilk ve tek Altınova Belediyesi Doğa Pasaportunu alarak keyifli bir gün geçirdiler.

KEYİFLİ BİR GÜN

Çok keyifli bir gün geçirdiklerini ifade eden okul öğretmenleri, “Öğrencilerimiz hem kuşlar hakkında bilgi aldılar hem de teleskop ve dürbünle kuşları gözlemleme fırsatı yakaladılar. Ayrıca her bir öğrencimiz doğa fotoğrafı çekme deneyimi de yaşadı. Geziye katılan velilerimizle birlikte farklı deneyimler kazanarak yeni bilgiler edinip, keyifli bir zaman geçirdik” diye konuştular.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.