TÜRK SANAT MÜZİĞİ ENGELLİLER KOROSU GÖNÜLLERİ KAZANDILAR

Sunuculuğunu Gizem Köroğlu’nun yaptığı Türk Sanat Müziği Engelliler korusu konseri büyük ilgi gördü.

Tamamı engellilerden oluşan Yalova Türk Sanat Müziği Engelliler Korosu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Şifahane Konserlerinde sahne aldılar. Konseri izleyenler arasında Yalova Valisi Muammer Erol,  Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin ve çok sayıda davetli katıldı.

Salona sığmadı.

Şifahane Koro Şefi Utku Köşedar,” konserimize sponsor olan Yalova sanayi ticaret odası Başkanlığı Ortaköy kumpirci Fetih Elektrik ve Yalova Erzurumlular Derneği ne sonsuz teşekkür ediyorum.

Yalova Türk sanat müziği Engelliler Koro projesi 2014 yılında Şifahane korosunu kurduk. Türkiye’de bir ilk oldu. Bu projenin kurulma nedeni özel çocuklarımızın imkansız gözüken şarkı söyleme yeteneklerini ortaya çıkarmaktır.

Eğitim sürecinde Özel çocuklarımıza diksiyon ve şan dersi ,eğitimleri verilmektedir. Konuşma engeli odaklanma sorunu sıkıntılarını, vermiş olduğumuz eğitimlerle bitirme hayalini sürdürmekteyiz. Yatağına bağımlı olan hastaların Şifahane solistlerimiz yatağının başında şarkı söyleyerek mücadele ruhunu ortaya çıkarmaktır.

İmkan verildiği veya gereken şartlar bu projeye sağlandığı takdirde sadece şehrimizde değil tüm Türkiye ’yede örnek bir proje olarak hayata geçirebiliriz. Biz üstümüze düşen görevi yerine getiriyoruz. Siz ise bu özel çocuklarımızın heyecanına ortak olmaya ve destek vermeye devam ediyorsunuz Hem Şifahane Korosu adına hemde şahsım adına en kalbi duygularımla sonsuz teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.