BAŞKAN DR. METİN ORAL 16 OCAK BASIN ONUR GÜNÜNÜ KUTLADI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


ALTINOVA BELEDİYE BAŞKANI DR. METİN ORAL, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN 16 OCAK 1923’TE İZMİT’TE DÖNEMİN ÖNDE GELEN BASIN MENSUPLARIYLA DÜZENLEDİĞİ İLK VE TEK BASIN TOPLANTISININ ÜLKEMİZ VE DEMOKRASİMİZ İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.


“DÖNÜM NOKTASI”


Başkan Oral, “Mustafa Kemal Atatürk, bu basın toplantısında Cumhuriyet fikrini ilk kez dile getirmişti. 16 Ocak 1923, ülkemiz ve demokrasimiz için bir dönüm noktası olmuştur” dedi.


16 Ocak tarihinin Basın Onur Günü olarak kutlandığını hatırlatan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Kurtuluş mücadelesine yaptıkları haberlerle destek veren gazeteciler burada önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Bu Kurtuluş Savaşı için basının önemini ortaya koyuyor. 16 Ocak tarihi, basınımız için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu tarih Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün basına verdiği önemi ve değeri bir kez daha göstermektedir. Gece gündüz demeden halkımızı bilgilendirmek için özveriyle çalışan tüm gazetecilerimizin 16 Ocak Basın Onur Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.